Panasonic Toughbook CF-33 klasy Fully Ruggedized

2017-02-17
Panasonic Toughbook CF-33 klasy Fully RuggedizedPanasonic zaprezentował nowy, w pełni wzmocniony Toughbook CF-33 z 12-calowym ekranem o formacie obrazu 3:2. Model dostępny będzie zarówno jako urządzenie 2 w 1 z odłączanym ekranem oraz jako samodzielny tablet. Urządzenie ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim wśród mobilnych pracowników technicznych oraz służb mundurowych.

CF-33 to następca modelu Toughbook CF-31. Należy do 7 generacji wzmocnionych urządzeń Panasonic i może współpracować z całym ekosystemem oraz komponentami poprzednich Toughbooków, zapewniając aż 10-letnią kompatybilność wsteczną.

CF-33 został zaprojektowany z myślą o służbach mundurowych, administracji publicznej oraz mobilnych pracownikach serwisowych i technicznych. Urządzenie będzie wprowadzone na rynek w dwóch wersjach - w postaci notebooka 2 w 1 z odłączanym ekranem oraz jako samodzielny tablet. Model 2 w 1 jest wyposażony w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesor 7 generacji Intel i5-7300U, dysponuje 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD. Użytkownicy, którzy nie przeszli jeszcze na Windows 10 będą mogli wybrać wersję z Windowsem 7 Professional wraz z konfiguracją 6 generacji procesora Intel.

Aby dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb, model wyposażono w bogaty zestaw interfejsów. Sam tablet oferuje porty USB 3.0, HDMI, LAN, mikro SD-XC i wejście zestawu słuchawkowego. Jednostka z klawiaturą zapewnia dwa wejścia USB 3.0 oraz pojedyncze porty USB 2.0, LAN, szeregowy, HDMI, SD-XC i VGA. Dodatkowo tablet daje szereg możliwości konfiguracji, w tym drugiego portu USB 2.0, szeregowego, czytnika kodów kreskowych, kart stykowych i bezstykowych lub czytnika linii papilarnych.

Cechą szczególną nowego modelu jest duży, 12-calowy ekran Dual touch QHD o proporcjach obrazu 3:2. Został zaprojektowany, by zapewnić większą wygodę i efektywność podczas wyświetlania aplikacji biznesowych i systemów CAD (ang. Computer Aided Dispatch) wykorzystywanych m.in. przez organy ścigania. Oferuje przy tym rozdzielczość 2160 x 1440 pikseli i jasność na poziomie 1200 cd/m², co gwarantuje dobrą widoczność nawet przy intensywnym oświetleniu. Obsługuje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie, może być obsługiwany w grubych rękawicach roboczych lub za pomocą digitalizatora IP55, który pozwala na pisanie lub rysowanie z dużą dokładnością, nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach zewnętrznych.

Zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w terenie, Toughbook CF-33 2 w 1 został wyposażony w dwie bliźniacze baterie, które można ze sobą wymieniać w trybie Hot Swap, czyli bez konieczności wyłączania urządzenia. Dzięki temu urządzenie może bez podłączenia do źródła zasilania pracować ok. 20 godzin. Podobnie jak inne notebooki Panasonic najwyższej klasy wzmocnienia, Toughbook CF-33 wykorzystuje w obudowie stopy magnezu. Urządzenie posiada stopień ochrony IP65, co oznacza całkowitą odporność na pył oraz ochronę przed zalaniem wodą. Może również wytrzymać upadek z wysokości do 90 cm w trybie notebooka i do 120 cm w trybie tabletu. Dzięki temu model idealnie nadaje się do użytku w terenie. Jego waga to 2,76 kg w trybie notebooka oraz ok. 1,5 kg dla samego tabletu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel